Category Archives: Blog

skan 015 480x360

Ile kosztuje remont mieszkania?

Kupując mieszkanie, zarówno nowe, jak i z rynku wtórnego, trzeba się liczyć z koniecznością wykonania remontu. To dość kosztowna czynność, ale każdy właściciel prędzej czy później musi się z remontem zmierzyć. Część osób wynajmuje sprawdzoną firmę od wykończenia wnętrz, niektórzy, licząc na oszczędności, przeprowadzają remont samodzielnie. Jakie są koszty remontu mieszkania i ile kosztuje remont w praktyce.

Czytaj więcej

docieplenie budynku

Jakim sposobem docieplić budynek?

Wykończenie elewacji domu to zwykle jedne z ostatnich prac prowadzonych na zewnątrz domu. Poświęcamy im wiele uwagi, ponieważ stanowią nie tylko o urodzie budynku, ale też o jego funkcjonalności. Zwłaszcza istotne jest prawidłowo wykonane ocieplenie, od którego zależą komfort i zadowolenie mieszkańców.

Czytaj więcej

wykańczanie mieszkania

Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Wykończenie mieszkania pod klucz to istotny etap przystosowywania lokum do zamieszkania. Zanim nieruchomość będzie nadawała się do użytkowania, inwestorów czeka jeszcze sporo pracy i niemało wydatków. To jeden z powodów, dla których mieszkania pod klucz coraz częściej znajdują się w ofertach deweloperów jako alternatywa do mieszkań wykończonych w tzw. standardzie deweloperskim.

Czytaj więcej

wylewki podłogowe

Jakie wylewki podłogowe stosowane są w budownictwie?

Wylewka podłogowa to podkład pod przyszłą posadzkę, odgrywający bardzo ważną rolę na etapie wykańczania pomieszczenia, a także w przyszłym użytkowaniu danego podłoża. Ma bezpośredni wpływ na to, czy posadzka będzie estetyczna i trwała. Wylewka stosowana jest również jako warstwa dociążająca i kryjąca, gdyż pod nią rozprowadza się przewodu instalacji wodnej, kanalizacyjnej i grzewczej. Musi być wytrzymała, odporna na różnorodne uszkodzenia mechaniczne oraz oddziałujące na nią miejscowo obciążenia.

Czytaj więcej