Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Wykończenie mieszkania pod klucz to istotny etap przystosowywania lokum do zamieszkania. Zanim nieruchomość będzie nadawała się do użytkowania, inwestorów czeka jeszcze sporo pracy i niemało wydatków. To jeden z powodów, dla których mieszkania pod klucz coraz częściej znajdują się w ofertach deweloperów jako alternatywa do mieszkań wykończonych w tzw. standardzie deweloperskim.

Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Chociaż ich koszt jest wyższy, to jednak odciążają kupujących od konieczności organizowania prac wykończeniowych we własnym zakresie, dlatego cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku.

Mieszkania pod klucz — jakie prace wykończeniowe są realizowane?

Aby przystosować mieszkanie do standardu “pod klucz”, trzeba tak naprawdę wykonać bardzo wiele fachowych prac, które wymagają czasu i odpowiednich umiejętności. Wykończenie obejmuje takie etapy jak m.in.:

  • wykonanie wylewek (betonowe, szybkosprawne, samopoziomujące, w kopertę w brodzikach i całych pomieszczeniach),
  • wykonanie tynków (cementowo-wapienne, gipsowe ręczne),
  • ocieplenie obiektu wybraną metodą (np. lekką-mokrą, styropianem i wełną mineralną),
  • instalacja osprzętu elektrycznego, lamp, karniszy, luster, haczyków itd.,
  • malowanie ścian,
  • układanie płytek (podłogowych i ściennych, glazury, terakoty itd.)
  • wykańczanie podłóg (np. panele podłogowe),
  • wstawienie drzwi wewnętrznych itd.

Oczywiście to tylko przykłady prac, jakie czekają na etapie wykańczania mieszkań pod klucz. Tak naprawdę ich zakres zależy od potrzeb konkretnego inwestora oraz jego projektu. Jednak doprowadzając lokum do tego stanu, możemy się wprowadzać i kończyć urządzanie niezbędnymi dodatkami.

Profesjonalne usługi z zakresu wykańczania mieszkań

Wykończenie pod klucz to bardzo ważny etap, który ma wpływ na użytkowanie mieszkania w przyszłości, jego funkcjonalność oraz estetykę. Jest to zadanie, które zdecydowanie należy zlecić fachowcom, takim jak firma GASTOBUD. Jesteśmy firmą budowlaną z wieloletnim doświadczeniem, która świadczy usługi zarówno jako generalny wykonawca, jak i podwykonawca. Oprócz budowy mieszkań specjalizujemy się także ich wykończeniach i remontach. Ściśle współpracujemy z biurami projektowymi i architektami. Zapewniamy kompleksową, a przede wszystkim profesjonalną obsługę.